Plan stołów na wesele z motywem mapy
Plan stołów w stylu podróżniczym z mapą świata

Wiele Par myślących o organizacji wesela pragnie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Cała otoczka uroczystości ślubnej to oprócz wyglądu i trzymania się wybranego motywu przewodniego, także sprawna organizacja jak również sprawienie by goście mogli skupić się na dobrej zabawie i atrakcjach, a nie na ewentualnych problemach. Często mówi się także, że pierwsze wrażenie decyduje o wszystkim co będzie później. Plan stołów należy do pierwszych elementów wystroju sali, z którą spotkają się zaproszeni goście, rodzina i przyjaciele.

Nowoczesny, minimalistyczny plan stołów
Plan stołów w minimalistycznym stylu

Odpowiadając na tytułowe pytanie można powiedzieć, że plany stołów są jednocześnie dodatkiem jak i niezbędnym elementem papeterii, która ma głównie do spełnienia rolę użytkową. Dodatek ponieważ powinien się wpasowywać w style wesela, dekoracje i kolorystykę. Natomiast plan stołów ma przede wszystkim sprawnie i szybko pokierować gości do swoich miejsc przy stołach.

Rustykalny plan usadzenia gości z leśnymi kwiatami
Plan stołów w rustykalnym stylu z leśnymi kwiatami

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wykonaniu planu stołów?

Nie powinien to być przerost formy nad treścią gdzie plan usadzenia gości jest pięknie graficznie przygotowany, wszyscy się nim zachwycają natomiast nie służy dobrze i goście muszą spędzić przed nim dużo czasu zanim z problemami odnajdą swoje imię na spisie. Do najczęstszych błędów należą niechlujne wykonanie, brak odpowiednich proporcji oraz użyta zbyt mała czcionka lub czcionka zbyt ozdobna, a przez to nieczytelna.

Zwracajmy uwagę na przejrzystość wykonania, dobrym pomysłem jest użycie czcionek ozdobnych do wypisania imion Pary Młodej lub zdania typu “Znajdź swoje miejsce przy stole”, natomiast całą listę gości przy stołach powinno się wypisać czcionką czytelną w odpowiednim rozmiarze tak, by ktoś mógł odczytać nawet z dalszej odległości, a nie z nosem przy planie, wodząc palcem. W przypadku większej liczby gości zachęcamy do wykonania planu stołów z alfabetycznym usadzeniem gości – jest to najszybszy sposób odnalezienia swojego nazwiska na planie ponieważ nie trzeba po kolei sprawdzań imiona pod każdym numerem stołu jak w tradycyjnym planie stołów. W alfabetycznym układzie patrzymy pod literę odpowiadającą pierwszej literze swojego nazwiska, obok którego jest numerek stołu i voilà, możemy wchodzić na salę.

Klasyczny plan stołów na eleganckie wesele
Elegancki plan stołów z usadzeniem gości według numerów, akwarelowy
Plan stołów z geometrycznymi figurami i kwiatami
Plan stołów z motywem róż
Plan usadzenia gości w stylu kwiatowym z różami

Jaki plan stołów wybrać na swoje wesle?

To pytanie nie jest oczywiste, bo nie można powiedzieć, że istnieje jakiś uniwersalny wzór, który można zawsze polecić. Choć naturalnie klasyczne plany stołów w minimalistycznej formie, oparte na świetnie przygotowanych proporcjach, dobrze dobranych czcionkach i neutralnej kolorystyce będą mogły zostać użyte na wesele o każdej porze roku i w każdym stylu – no może w niektórych przypadkach będzie potrzebna mała dekoracja (np. kwiatami) lub odpowiednie oświetlenie. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów, być może któryś z nich będzie inspiracją dla Was i Waszej pięknej uroczystości.

Plan stołów z różowymi różami
Plan usadzenia gości na wesele w stylu boho i kwiatowym
Brązowa mapa świata, wydruk na płótnie
Plan stołów w stylu podróżniczym z mapą świata
Plan usadzenia gości z mapą świata
Kolorowa mapa “Podróżą każda miłość jest”
Plan stołów kwiatowy, elegancki
Plan stołów z kwiatami i złotą ramką
Minimalistyczny plan stołów do postawienia na sztaludze
Prosty klasyczny plan stołów na eleganckie wesele

Źródła inspiracji:

Plan stołów Glamour

Plan stołów kolorowa mapa świata

Plan stołów Beauty

Plan stołów Charm

Plan stołów Bloom

Plan stołów Aurelia

Plan stołów Brązowa mapa świata

Plan stołów Srebrna mapa świata

Plan stołów Dream

Comments Off on Plan stołów na wesele, dodatek czy niezbędna rzecz?

Zobacz podobne inspiracje:

Kategorie

Plan stołów weselnych Rose

Plan stołów weselnych z usadzeniem gości

Zielono złote zaproszenia Peonies

Zaproszenia butelkowa zieleń ze złotem

Księga gości na odciski palców

Księga gości z odciskami palców

Zaproszenia ślubne Magnolie

Zaproszenia ślubne z magnoliami
hello! Studio