Minimalistyczny plan stołów z układem alfabetycznym

Każda Para Młoda, która marzy o perfekcyjnym przyjęciu weselnym z pewnością będzie chciała zamówić plan stołów. Elegancko wykonany plan nie tylko będzie pięknie wyglądał i przyciągał wzrok gości. Oprócz wyglądu plan stołów pełni również bardzo ważną funkcję pokierowania gości do swoich miejsc przy stołach weselnych.

Planując zamówienie tablicy usadzenia gości na swój ślub każda Para Młoda powinna brać pod uwagę jego czytelność i takie rozplanowanie stołów na planie aby ułatwić najbliższym odnalezienie siebie na liście gości. Im szybciej to zrobią tym szybciej pozostali goście będą mogli skorzystać z tablicy. Wszystko to wpływa na to, że sama uroczystość może się rozpocząć szybciej a po sali weselnej nie chodzą zniecierpliwienie i znudzeni goście szukając swojego miejsca.

Alfabetyczny plan stołów ze zdjęciem Pary Młodej

Istnieje wiele sposobów przygotowania planu stołów. Choć samo przypisanie gości do stołów leży po stronie Pary Młodej to przygotowanie projektu jest już czymś zupełnie innym. Firmy z dobrą renomą i opinią klientów z pewnością doradzą i podpowiedzą oraz przygotują projekt w taki sposób aby optymalnie wykorzystać przestrzeń na tablicy, dobrać wielkość czcionek i ich krój.

Ważne! Pamiętajcie, że ozdobne czcionki są mniej czytelne i zazwyczaj używa się ich do dużych nagłówków i imion Pary Młodej, a samą listę gości wypisuję się prostym, jak najbardziej czytelnym krojem czcionki.

Plan stołów podróżniczy z mapą świata

Przygotowanie projektu planu stołów wymaga sporego doświadczenia i zanim zaczniecie wyrywać sobie ostanie włosy z głowy po godzinach spędzonych nad projektem graficznym zastanówcie się czy nie warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni. Na podstawie przesłanej listy gości doradzą jaką wybrać orientację planu stołów (pionowa lub pozioma), podpowiedzą i udzielą wskazówek, np. w jaki sposób umieszczać na planie osoby towarzyszące oraz czy umieszcza się osoby z obsługi jak fotograf, kamerzysta czy orkiestra.

Tablica gości dla 6 stołów

Jeśli jesteście już na etapie projektowania warto zacząć od pewnych założeń podstawowych. Czy stoły są okrągłe czy podłużne i ile gości siedzi przy każdym stole. Czy umieszczać gości w jednej kolumnie czy w dwóch. Czy rozmieszczenie stołów będzie symetryczne czy nieregularne? A może wybrać alfabetyczny układ zamiast popularnego w Polsce według numerów stołów?

Alfabetyczny plan stołów, pionowy układ

Częstym problemem podczas przygotowania projektu planu stołów jest nierówna (często każdy stół ma inną liczbę osób) liczba gości przy każdym stole. Wówczas sensowne i przejrzyste rozplanowanie stołów na projekcie może sprawić wyzwanie. Tutaj na pewno pomaga doświadczenie i umiejętności planowania. Na pewno nie ma takiego układu stołów z jakim nie można by sobie poradzić. Niemniej mając w perspektywie godziny spędzone na projekcie ceny oferowane za dobre sklepy z papeterią ślubną nie wydają się zbyt wygórowane – najlepsze sklepy oferują projekt w cenie planu stołów.

Plan stołów w stylu podróżniczym

Oczywiście plan stołów to nie tylko lista gości rozmieszczona na tablicy. Ważny jest cały projekt graficzny, jego kolorystyka, która będzie pasowała do stylu weselna. Motyw przewodni i styl, który będzie odpowiadał gustowi Pary Młodej. Nam, bardzo podobają się plany stołów ze zdjęciem, które jednocześnie mogą pełnić funkcję tablicy powitalnej.

Pionowy plan stołów ze zdjęciem

Decydują się na wybór odpowiedniego dla siebie planu usadzenia gości warto także wziąć pod uwagę kolorystykę. Może być ona związana po prostu z gustem Państwa Młodych i być podyktowana upodobaniami lub wpisywać się w motyw przewodni wesela.

Granatowy plan stołów z białą czcionką
Plan stołów na bladoróżowym tle

Poniżej jeszcze kilka inspiracji i przykładów wykoniana tablicy stołów weselnych w różnych konfiguracjach i sposobach rozplanowania na projekcie stołów, a także imion Pary Młodej. Nie bójcie się odważnych, nowoczesnych projektów. Kto powiedział, że skoro zawsze się robiło tak, a nie inaczej lub wszyscy znajomi tak mieli – to my musimy mieć dokładnie to samo. Chodzi też przecież o to by się wyróżnić i podkreślić osobowość.

Alfabetyczny plan stołów z magnoliami
Plan stołów z zieloną mapą świata
Nowoczesny plan stołów
Prosty, elegancki plan stołów z ładną czcionką

Realizacje i projekty zaczerpnięte ze sklepu z papeterią ślubną hello! prints z Rzeszowa.

link do sklepu: plany stołów

Comments Off on Plan stołów – inspiracje i przykłady
Kategorie: Home

Zobacz podobne inspiracje:

Księga ankiet weselnych nie jest niezbędna, ale jest to naprawdę miła pamiątka, którą można zatrzymać jeszcze długo po dniu ślubu. Do czego służy księga gości na weselu? Czy księgi gości są nadal używane na weselach? Czy w ogóle potrzebujesz księgi gości? To tylko kilka z najczęściej zadawanych pytań, które pary zadają podczas przygotowywania długiej listy rzeczy, o których nie wolno zapomnieć podczas ślubu.

Dzisiaj pokażemy wam kilka nowoczesnych i kreatywnych pomysłów na księgi gości na weselach, które Was zainspirują. Zobaczcie!

Księga ankiet w podróżniczym stylu
Księgi ankiet z pytaniami

Księgi ankiet służą do zbieranie wpisów od zaproszonych bliskich, którzy oprócz odpowiedzi na zawarte w ankietach pytania, mają również możliwość wpisania życzeń, również wklejenia zdjęcia z fotobudki lub instaxa oraz o czym niewielu wie – mogą pozostawić swoje adresy co później można wykorzystać do wysyłania podziękowań lub w przyszłości do wysyłania np. kartek świątecznych. To bardzo szybki i fajny sposób na zachowanie wspomnień ze ślubu, nawet jeśli zdecydujecie się na najprostszą wersję księgi ankiet.

Księgi ankiet z miejscem na zdjęcie z fotobudki

Pierwsza strona księgi powinna zawierać standardowe podziękowanie za przybycie na wesele. Warto dodać prośbę o wypełnienie ankiety i wklejenie zdjęcia. Na koniec życzymy dobrej zabawy i miłe wspólne spędzenie czasu.

Strona z podziękowaniem w księdze gości.

Księgę z ankietami koniecznie trzeba ustawić w dobrze widocznym miejscu najlepiej przed salą weselną. Stolik gdzie leży księga dobrze jest dodatkowo oznakować np. dużym napisem w ramce widocznym z daleka. Lepiej w ogóle nie mieć ankiet niż je mieć nie wypełnione.

Ramka z prośbą w wklejenie zdjęć w księdze gości
Księga gości - napis w złotej ramce

Księgi ankiet mogą być przygotowane na wiele sposobów. Standardowo goście odpowiadają na wypisane na kartach pytania, czasem są to pola wyboru z obrazkami. Mogą być również przygotowane w klasyczny sposób z wydzielonym miejsce na krótkie życzenia z jednej strony i miejscem na wklejenie zdjęcia z fotobudki lub instaxa z drugiej.

Księga ankiet na życzenia i zdjęcie
Tradycyjna księga ankiet z magnoliami
Księga ankiet z pytaniami
Księga ankiet w butelkowej zieleni z paprociami
Księga ankiet z motywem polnych kwiatów
Księga ankiet z eukaliptusem
Ankiety weselne z rysunkami i pytaniami do gości
Księga ankiet w podróżniczym stylu z mapą świata
Ankiety ślubne, karty do wypełnienia

W poście przedstawiliśmy ankiety ze sklepu z papeterią ślubną hello! prints z Rzeszowa:

  1. Księga ankiet z paprociami, zielona okładka
  2. Księga ankiet Josefine z magnolią
  3. Księga ankiet w stylu podróżniczym z mapą świata
  4. Księga ankiet Flowers z kwiatami
  5. Ksiega ankiet z eukaliptusem
  6. Księga ankiet z motywem polnych kwiatów
  7. Księga ankiet Aurelia z ozdobną czcionką

Comments Off on Ankiety weselne
Kategorie: Home

Zobacz podobne inspiracje:

Blog Ślubny Pretty Wedding na Instagramie

Kategorie: Home Tagi: ,

Zobacz podobne inspiracje:

Witamy! Mamy dla Was cudowną nowinę! Nasz blog znalazł się w gronie 99 najbardziej kreatywnych blogów na świecie – Zankyou International Wedding Awards 2013!

 

ZIWA 2013 Winner

 

Zgłoszone do konkursu blogi z całego świata przecz czytelników Zankyou, poddane zostały ocenie ekip Zankyou z 18 krajów, która wyłoniła listę 99 najciekawszych, najbardziej oryginalnych, aktualnych i aktywnych blogów ślubnych na całym świecie. W tym gronie znalazło się aż 6 świetnych blogów z Polski.

Konkurs ZIWA (Zankyou International Wedding Awards) organizowany jest od 2011 roku – tworzymą listy najbardziej kreatywnych, ciekawych i inspirujących blogów ślubnych, z których inspiracje czerpią Pary Młode z całego świata!

Dziś na Zankyou.pl opublikowana została lista Wszystkich blogów, wraz z linkiem do naszej strony http://www.zankyou.pl/p/99-najbardziej-kreatywnych-blogow-slubnych-na-swiecie-wyniki-ziwa-2013

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z naszego blogu. Zankyou.pl poprzez portale społecznościowe poprosił Was o przesłanie adresów Waszych ulubionych blogów ślubnych, oczywiście znaleźliśmy się i my :) Chcemy Wam serdecznie podziękować, że jesteście z nami i doceniacie naszą pracę i kreatywność oraz czerpiecie inspiracje właśnie z naszej strony.

Comments Off on 99 najbardziej kreatywnych blogów ślubnych na świecie – Zankyou International Wedding Awards
Kategorie: Home

Zobacz podobne inspiracje:

 

Hello, witamy was ponownie w 2013 roku! Życzymy wam pomyślności w tym Nowym Roku, i mamy nadzieję, że będzie pełen niezapomnianych ślubów i cudownych inspiracji.

Kategorie: Home Tagi:

Zobacz podobne inspiracje:

Właśnie zostaliśmy poinformowani, że nasz blog znalazł się pośród 180 najbardziej inspirujących blogów ślubnych na świecie w konkursie Zankyou International Wedding Awards 2012, sponsorowanego przez Etsy.

 

 

W dniach 16-24 kwietnia, Pretty Wedding będzie walczył ze stronami z całego świata o możliwość dostanie się do grupy Top 99 najlepszych blogów ślubnych na świecie, które zostaną wyłonione 25 kwietnia. Blogi starające się o tytuł najbardziej inspirującego, zostały wyłonione przez 40 specjalistów ślubnych z całego świata, których sylwetki pokazane są na naszej stronie.

Zapraszamy was do głosowania. Pomóżcie nam dostać się do elitarnego grona 99 najlepszych blogów ślubnych na świecie!

Głosowanie na stronie www.zankyou.pl w kategorii ZIWA lub kliknij tutaj

Zobacz podobne inspiracje:

Kategorie

Plan stołów weselnych Rose

Plan stołów weselnych z usadzeniem gości

Zielono złote zaproszenia Peonies

Zaproszenia butelkowa zieleń ze złotem

Księga gości na odciski palców

Księga gości z odciskami palców

Zaproszenia ślubne Magnolie

Zaproszenia ślubne z magnoliami
hello! Studio