Jak n arazie naszą największą obsesją kwiatową w tym roku są wspaniałe aranżacje z wiosennego pokazu mody projektantki Jil Sander 2012 w Mediolanie. Pokaz cieszył się emocjonalną owacją na stojąco dla projektanta Raf Simonsa, a wielu zastanawiało się, kto był twórcą pięknie eterycznych aranżacji kwiatowych.

Instalacje, zaaranżowane w nowoczesnych kostkach ze szkła pleksi i stojące na sześciu wysokich białych kolumnach były wypełnione tysiącami romantycznych kwiatów. Efekt końcowy był naprawdę magiczny i tak świeży. Niesamowity, najpiękniejszy asortyment kwiatów tryskał wręcz kolorami. Wykonawcą był uzdolniony florysta z Antwerpii – Colle Mar, właściciel kwiaciarni Baltimore. Florysta projektuje dla wielu sławnych belgijskich domów mody ale jego instalacja dla Jil Sander była jego pierwszą na wybiegu. Możecie przeczytać więcej o inspiracjach Marka Colle w internetowym magazynie AnOther Mag.

 

Nowoczesne Aranżacje Kwiatowe w Wazonach

Comments Off on Pretty Wedding loves Mark Colle

Zobacz podobne inspiracje:

Wczoraj zachwyciliśmy was bukietami z szyszek, dzisiaj chcemy wam pokazać jak możecie go własnoręcznie zrobić. Taki bukiet to nie tylko doskonała alternatywa dla bukietów ze świeżych kwiatów, jest też bardzo łatwy do zrobienia.

Jeśli jesteście nowymi czytelnikami Pretty Wedding i możecie przeglądnąć poprzednie projekty Zrób to Sam, tutaj. Mamy nadzieję, że będziecie zainspirowani ; )

Bukiet Ślubny z Szyszek

Narzędzia i materiały:

  • 15 – 20 małych szyszek
  • 15 – 20 sztuk drutu do kwiatów
  • Brązowa taśma florystyczna
  • Ładna haftowana chusteczka
  • Ususzona gipsówka lub podobny wypełniacz z zasuszonych kwiatów
  • Wstążka (tutaj użyta w dwóch różnych kolorach i szerokościach)
  • 1 gumka
  • Nożyce do cięcia drutu
  • Nożyczki

Zrób To Sam : Bukiet z Szyszek

Inspiracje z Szyszkami

 

Instrukcje:
1. Weź jeden z drucików i przyczep pomiędzy najniższymi warstwami “łusek” na ​​szyszce. Złóż oba końce w dół i skręcić drut aby mocno trzymał się szyszki. (patrz rysunek 1)

2. Owiń taśmę florystyczna wokół dwóch końców drutu, począwszy od podstawy szyszki idąc w dół. Ciągnij taśmę, jak obwijasz, gdyż staje się ona klejąca jak ją rozwijasz. (patrz rysunek 2)

3. Powtórz krok 1 i 2 na wszystkich szyszkach.  Na mały bukiet, potrzebne będzie od 15 do 20 szyszek.

4. Kiedy już wszystkie szyszki są obwiązane, złóż wiązankę szyszkową, tworząc okrągły bukiet. (patrz rysunek 3)

5. Obwiń wszystkie łodygi razem taśmą. Obetnij łodygi tak aby uchwyt bukietu miał około 14 cm długości. (patrz rysunek 4)

6.  Wypełnij odstępy pomiędzy szyszkami małymi gałązkami gipsówki. (patrz rysunek 5)
Owiń uchwyt bukietu kolejną warstwa taśmy aby wszystko mocno się trzymało.

7. Starannie przyciśnij chusteczkę.

8.  Przekręć bukiet do góry nogami i umieścić środek chusteczki na końcu uchwytu. Ułóż “mankiet” wokół podstaw szyszek. Zaplącz gumką. (patrz rysunek 7)

9. Zawiąż wstążkę na szyjce bukietu, aby ukryć gumkę. Przytnij końce taśmy na żądaną długość. (patrz rysunek 8)


Źródło: Laurie Cinotto via oncewed.com

Comments Off on Zrób To Sam: Bukiet z Szyszek

Zobacz podobne inspiracje:

Ciągle nie możemy zapomnieć o tych rewelacyjnych inspiracjach z szyszkami, które pokazaliśmy w tamtym tygodniu. Dzisiaj chcemy powrócić do tego wątku, gdyż jest tyle wspaniałych pomysłów w internecie, że szkoda ich nie pokazać. Zacznijmy od szyszkowych bukietów ślubnych. Zrobione tylko z szyszek, połączone z żywymi kwiatami, w naturalnym kolorze i podmalowane farbami – czyż nie są kapitalne? Zimowe Panny Młode, nie odważycie się na takie bukiety?

Wróćcie do nas jutro, pokażemy Wam jak zrobić samemu taki bukiet.

Bukiet Ślubny Zimą z Szyszek

Źródła: www.rusticweddingchic.com / www.liarouge.com / www.luxefinds.com / www.weddings.theknot.com

Przykłady Bukietów Ślubnych na Zimę

Źródła: www.greylikesweddings.com / www.heygorg.com / www.bashplease.blogspot.com / www.etsy.com

Bukiet z Szyszek


Źródła: www.bhg.com / www.brides.com / www.marthastewartweddings.com / www.weddings.darrenhullstudios.com

Comments Off on Bukiety Ślubne z Szyszek

Zobacz podobne inspiracje:

Lawenda idealnie nadaje się na bukiet ślubny. Nie tylko pięknie pachnie ale też prezentuje się rewelacyjnie. Wygląda ślicznie sama lub z innymi kwiatami polnymi czy też kłosami zbóż. Bardzo elegancko komponuje się z różami, peoniami i gipsówką. Kwitnie do końca października, jeśli Wam się podoba zamawiajcie lawendowe bukiety na wasz jesienny ślub!

Bukiet Ślubny z Lawendy

Bukiety Ślubne


Kredyty: 1. destinationweddingmag.com / 2-3. google / 4. bouquetbridal.blogspot.com / 5, 7, 9, 10, 11. stylemepretty.com / 6. thebridescafe.tumblr.com / 8. elizabethannedesigns.com /  12. luxefinds.com

Comments Off on Bukiety Ślubne z Lawendy

Zobacz podobne inspiracje:

Na zakończenie tygodnia mamy jeszcze parę dodatkowych propozycji dla Panny Młodej. Rewelacyjne bukiety ślubne z piórkami polecamy tylko dla Pań, które chcą się wyróżniać, zdecydowanie nie dla tradycjonalistek. Bardzo ostatnie modne, nadadzą kompozycji nie tylko delikatności, ale także nowoczesności. Dzisiaj pokażemy Wam nie tylko aranżacje konserwatywne, będzie tez trochę nowoczesnych i kolorowych bukietów.

Delikatne i nowoczesne bukiety dla Pani Młodej

Znalezione na: 1, 8. stylemepretty.com / 2. bouquetbridal.blogspot.com / 3. my-wedding-concierge.com / 4.rocknrollbride.com / 5. google / 6. bloomersflowers.blogspot.com / 7. lemonandlavenderblog.com

Bukiety ślubne z piórkami

Via: 1, 3, 5, 8. google / 2. weddingchicks.com / 4. stylemepretty.com / 6, 7. perfectboundblog.com

Comments Off on Bukiety Ślubne z Piórkami

Zobacz podobne inspiracje:

Wczoraj pokazaliśmy w jaki sposób można wykorzystać kwiaty gipsówki na ślubie między innymi jako kompozycje na stoły, dekoracje sali lub kościoła i oczywiście bukiety ślubne. Dzisiaj pokażemy jak wykonać monogramy. Te monogramy są szybkie, łatwe i tanie. Mogą być wykorzystane nie tylko na wesela ale także na wieczory panieńskie, urodziny (możesz stworzyć cyfry zamiast liter) lub także jako wystrój domu.

Inicjały z gibsówki, pomysły na ślub z gibsówki

Wszystko czego potrzebujesz to kwiaty gipsówki, nożyczki i cążki do cięcia drutu oraz dwa rodzaje drutu metalowego.

Jak zrobić kompozycje z gibsówki

Gotowe monogramy można powiesić na ścianie, z tyłu krzesła lub mogą dopełnić dekoracje stołu weselnego. Można je zrobić nawet 2 dni przed uroczystością. Można też je ususzyć i zachować na przyszłe okazje. Jeżeli planujecie je ususzyć zalecamy użyć większej ilości gibsówki aby po wyschnięciu monogram wyglądał ładnie wypełniony.

Zrób to sam na ślub: Inicjały z gibsówki

Znalezione na blogu blissfulfetes.blogspot.com

Comments Off on ZRÓB TO SAM: Monogramy z Gipsówki

Zobacz podobne inspiracje:

Kategorie

Plan stołów weselnych Rose

Plan stołów weselnych z usadzeniem gości

Zielono złote zaproszenia Peonies

Zaproszenia butelkowa zieleń ze złotem

Księga gości na odciski palców

Księga gości z odciskami palców

Zaproszenia ślubne Magnolie

Zaproszenia ślubne z magnoliami
hello! Studio