Warning: Use of undefined constant polecamy - assumed 'polecamy' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/virtual/h/hellostudio/htdocs/prettywedding/wp-content/themes/prettywedding/functions.php on line 8 Warning: Use of undefined constant na - assumed 'na' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/virtual/h/hellostudio/htdocs/prettywedding/wp-content/themes/prettywedding/functions.php on line 8 Warning: A non-numeric value encountered in /www/virtual/h/hellostudio/htdocs/prettywedding/wp-content/themes/prettywedding/functions.php on line 8 Warning: Use of undefined constant slub - assumed 'slub' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/virtual/h/hellostudio/htdocs/prettywedding/wp-content/themes/prettywedding/functions.php on line 8 Warning: A non-numeric value encountered in /www/virtual/h/hellostudio/htdocs/prettywedding/wp-content/themes/prettywedding/functions.php on line 8 Makijaż | Pretty Wedding
Winietki, Karty Menu, Zaproszenia

Szminka w kolorze Hot Pink jest najmodniejszym trendem w sezonie. W połączeniu ze stonowanym, jasnym makijażem lub smolistym makijażem oczu (typu smokey eyes) wygląda nowocześnie i świeżo.

Pomadka koloru ostrego różu pasuje do wszystkiego, od zwykłej białej koszulki do eleganckiej białej sukni ślubnej. Zdecydowanie zachęcamy i polecamy! Jutro, Marta Iwańska w dziale Beauty Expert, nasz ekspert w dziedzinie makijażu, poda rekomendacje najlepszych kolorów i firm. Zaglądnijcie do nas ponownie.

 

Inspiracje Ślubne: Szminka Hot Pink Lips


Źródła: Kolumna lewa: 1. Make-up: Maris Malone Calderon, Zdjęcia: Kassia Meinholdt / 2. Frida Gustavsson via www.theglitterguide.tumblr.com / 3. Jil Sander / Emma Stone via www.cosmopolitan.com // Kolumna prawa: 1. google / 2. Gwen Stefani via www.thetrenddiaries.com / 3. www.thechicdepartment.tumblr.com

Zobacz podobne inspiracje:

Plan stołów weselnych

Wyobrażając sobie idealny wizerunek Panny Młodej, mamy przed oczami kobietę w pięknej białej sukni, oprawionej lekkim, zwiewnym i świetlistym makijażem. Jednak równie wyśniony i zmysłowy ślubny obraz może być dopełniony makijażem, który odchodzi od klasycznych kanonów makijażu ślubnego – lecz równie pięknie i doskonale komponuje się z niektórymi stylami sukien ślubnych i urodą Panny Młodej – mowa oczywiście o makijażu smokey eyes.

Nie ma książkowej regułki, która w sztywnych ramach zamyka wytyczne dotyczące makijażu ślubnego. Profesjonalny wizażysta nie powinien trzymać się jakichkolwiek szablonów, które wprowadzają podziały makijaży na dzienne, ślubne czy wieczorowe. Makijaż zawsze powinien być dobrany do urody, typu kolorystycznego i temperamentu naszej klientki.

 Kolumna lewa. 1. www.amelia-c.com / 2. www.bridal.chenesebean.com / 3-4. www.stylemepretty.com / Kolumna prawa: 1. www.bhldn.com / 2. www.stylemepretty.com / 3. Ryan Flynn

 

 

Klasyczny makijaż dzienny dla jednej kobiety okaże się być już bardzo mocnym makijażem wieczorowym. Dla drugiej kobiety klasyka makijażu wieczorowego będzie zbyt lekka i banalna, będzie szukała w makijażu mocniejszych wrażeń estetycznych.

Idealny makijaż ślubny

Ta myśl jest dla mnie zawsze myślą przewodnią przy tworzeniu stylizacji ślubnej dla moich klientek. Dlatego bardzo często okazuje się, że to właśnie makijaż smokey (pomimo skojarzeń z mocną czernią i stylizacją wręcz demoniczną), kiedy jest odpowiednią kompozycją kolorystyczną i odpowiednią formą cieniowania – będzie tym idealnym makijażem ślubnym. Ale tylko pod jednym warunkiem. Warunek ten to spójność i harmonia z ogólnym lookiem Panny Młodej.

Elementy, które budują wizerunek Panny Młodej to przede wszystkim: jej uroda, dodatki takie jak biżuteria, kwiaty, fryzura jak również styl sukni ślubnej. Jeżeli te wszystkie elementy nie będą osadzone w odpowiednio mocnym klimacie, może okazać się, że smokey eyes będzie zbyt mocnym makijażem, źle dobranym do całości.

Kiedy makijaż smokey nie będzie dobrą propozycją na makijaż ślubny?

Każda Panna Młoda, która wybrała romantyczny styl sukni ślubnej, styl empire, będący odzwierciedleniem zwiewności, lekkości i dziewczęcej niewinności. A do tego jej twarz jest oprawiona subtelną urodą, miękkimi rysami i anielskimi blond włosami – może okazać się wówczas, że ciemne i zmysłowe smoky eyes nie będzie tworzyło dobrej kompozycji w tym lekkim romantycznym wizerunku. Lepiej wtedy sięgnąć po makijaż jasny, pastelowy i świetlisty, który dopełni ten anielski look.

Naturalna stylizacja ślubna do makijażu smokey eyes

Jeżeli jednak wybrałaś do ślubu suknie w stylu ultra sexy, suknie syrenią, dopasowaną, zmysłową i bardzo kobiecą, a do tego twoja uroda jest mocna, rysy wyraziste, oprawa oczu i włosów mocniejsza – makijaż smokey w naturalny sposób wkomponuje się w tą ślubną stylizację. Również dworskie klimaty sukien ślubnych, pięknie rzeźbione gorsetem talie,  monstrualne rozmiary spódnic na kole i halkach, wybierają zazwyczaj Panny Młode o mocnym temperamencie i charakterze. Ten królewski wizerunek w oprawie pastelowego makijażu może okazać się zbyt banalny. Ten dramatyczny look, aż prosi o akcent czerni w makijażu. Smoky łączymy wtedy ze złotem lub srebrem, tak aby pięknie podkreślić iście dworski klimat tej stylizacji ślubnej.

 Kolumna lewa. 1-2. google / 3. www.andreaeppolitoevents.com / 4. www.snippetandink.com / Kolumna prawa: 1. google / 2. www.weddingsofdesire.blogspot.com / 3. www.stylemepretty.com 4. Sean Flanigan

 

 

Śluby tematyczne utrzymywane np, w stylu Flamenco lub klimacie lat 20, to również ciekawe wyzwanie dla wizażysty który może wówczas zaproponować Pannie Młodej wariacje na temat makijażu smokey.

Podsumowując, jeżeli któraś z przyszłych Panien Młodych śni po nocach o makijażu smokey, ale obawia się czy jest to dobry pomysł jako wybór na makijaż ślubny, niech pamięta, że ten klimatyczny, dymny makijaż w zasadzie zawsze sprawdzi się jako ślubny. Trzeba tylko konsekwentnie poprowadzić kreowanie swojego ślubnego wizerunku w kierunku równie zmysłowym jak makijaż smokey.

Jeżeli jest to dla was zbyt trudne zadanie polecam oddanie się w ręce ekspertów, którzy stoją na straży spójności wizerunku Panny Młodej i zawsze stworzą piękne dzieło sztuki z waszej stylizacji ślubnej.
Takim ekspertem jestem zawsze dla Was i do waszej dyspozycji oddaje moją wiedzę i umiejętności.

Marta Iwańska

501 453 703   |   martamakeup@wp.pl

Zobacz podobne inspiracje:

Świat mody i urody to wielka kraina wiecznie zmieniających się trendów. Wyobraźnia artystów ciągle tworzy nowe kroje, fasony i kompozycje kolorystyczne. Jednak, tak jak dla świata mody “Mała Czarna” jest na stałe wpisana w styl kobiety, w świecie wizażu jest jeden makijaż, który był, jest i będzie wiecznie żywy, inspirujący i pobudzający wszystkie zmysły kreatorów makijażu i kobiet: to SMOKEY EYES

Ponieważ smokey to już nie tylko makijaż, to look, trend, styl, klimat i kultura warto poznać sekret fascynacji tym makijażem.

 

Beauty Expert, Smoky Eyes, Style w Makijażu, Marta Iwańska


Źródła: Kolumna lewa: 1. www.ladiesgallery.info / 2. google / 3. www.imgfave.com / 4. google / Kolumna prawa: 1. www.weheartit.com / 2. google / 3. www.beautytipsntricks.com / 4-5. google

 

Historia “dymnego oka” sięga lat 20. Początki kina niemego i nazwisko prekursora mojego zawodu Maxa Factora, przyczyniły się do stworzenia klimatycznego makijażu który intensyfikował oko idealnie zblendowaną czernią, budował wyrazisty, zmysłowy i tajemniczy look podkreślający mimikę twarzy w kinie niemym. Gwiazdy tamtych lat: Pola Negri czy Coco Chanel oprawione tym mistycznym klimatem, przez następne dekady, były natchnieniem dla wielu projektantów i make up artystów. I tak jest po dzień dzisiejszy.

Siła kultu makijażu smokey leży chyba w klimacie, który tworzy. W tym ciemnym zadymionym oku każda kobieta wygląda zmysłowo i seksownie. Jest to klasyka makijażu wieczorowego, wkomponowana na stałe w stylizacje widywane na Czerwonym dywanie. I rzeczywiście oprawa i spójność wizerunku przy makijażu smoky jest bardzo ważna. Ten zmysłowy look powinien być zawsze dopełniony wieczorowym klimatem w ubiorze i fryzurze. W codziennym wizerunku przy stylizacji romantycznej czy sportowej, smokey może nie mieć szans na zaprezentowanie całej swojej siły i klasy.
Choć smokey towarzyszy kobietom od wieków, to podobnie jak ona sama, wciąż zmienny jest. Wersja klasyczna tego makijażu to zawsze praca z czernią, i jej pochodnymi; grafitem, brązem, cieniowanym tak perfekcyjnie, że daje aż wrażenia dymu który okala całe oko. Do tego mocny, ale również wycieniowany  kontur. Kępki lub pasek sztucznych rzęs, kajal do środka oka i makijaż gotowy.

Ale to co zawsze najbardziej fascynujące przy smokey to jego różnorodność. Każdy sezon pokazuje nowe kierunki i odkrywa nowatorskie spojrzenie na czerń. Wariacje na temat smokey pozwalają łączyć czerń z intensywnymi barwami lub z brokatami, sparklami tworząc wręcz makijaż biżuteryjny, lub zamieniając efekt dymu w graficzne wydanie tego makijażu. W tej twórczej różnorodności zawsze wyjściową jest CZERŃ i efekt dymu , a nigdy nie wiadomo jak wyobraźnia wizażysty dopełni tę czerń w finalnym wydaniu tego makijażu.

Te fantazyjne formy smokey, bardzo często możemy oglądać w sesjach beauty lub w stylizacjach fashion, na pokazach mody. Ale to co najważniejsze, moje klientki indywidualne są również zafascynowane dymnym okiem, i dlatego bardzo chętnie wybierają ten rodzaj makijażu jako dopełnienie stylizacji wieczorowej, karnawałowej czy nawet ślubnej. Nie ma bowiem kobiety, która nie wyglądała by w tym makijażu zjawiskowo. To look który nie uznaje granic związanych z wiekiem czy budową oka.

Wizażysta który twierdzi, że nie może zrobić kobiecie smokey ze względu na zbyt małe oko czy problematyczną powiekę, wyrządza jej krzywdę i pozbawia tej wspaniałej chwili zachwytu na  swoim odbiciem w lustrze. Warto pamiętać, że nigdy nie jest to kwestia problematycznego oka kobiety, ale słabego warsztatu owego wizażysty. Makijaż smokey ze względu na moc koloru, ma największą silę modelowania oka, i może świetnie sprawdzić się jako makijaż korygujący przy oku małym czy głęboko osadzonym. Ciemny pigment doskonale zniesie również ciężar z opadającej powieki – zatem każde oko zostanie pięknie wyeksponowane w tym makijażu.

Polecam obejrzenie filmiku z mojego wejścia w TVP2, gdzie zainspirowana Sarą Jesicą Parker, która ma bardzo małe oczy, (a zawsze pięknie oprawione czernią) pokazuje jaką siłę rzeźbienia ma ten makijaż, i jak zmienia kobietę. Jeżeli wydaje Ci się, że masz zbyt bladą twarz, lub zbyt jasne włosy do tego makijażu – nic bardziej mylnego. Czerń można bowiem zmiękczyć, rozjaśnić złotem, wanilią, srebrem lub jasnym grafitem i dopasować intensywność makijażu do twojego typu kolorystycznego. Nawet najdelikatniejsza wizerunkowo kobieta może przeżyć piękną przygodę z tym makijażem.

 

Przykłady makijażu smoky eyes

 

To czego boimy się najbardziej przy smokey to technika jego wykonania. Mamy wówczas dwa wyjścia. Możemy oddać się w ręce profesjonalisty. Albo potrenować w domu same , może być to ciekawa zabawa, należy tylko pamiętać o najważniejszych zasadach pracy ze smokey eyes. Oto one:

  • jeżeli masz ważne wyjście, trening zacznij wcześniej aby dojść do perfekcji
  • musisz mieć kosmetyki potrzebne do wykonania tego makijażu (kredka, czarny cień, brąz lub szarość i jakiś cień bardzo jasny najlepiej cielisty)
  • ważne są również pędzle, które ułatwią pracę, tzw. Języczki do malowania oka
  • w smokey najważniejsze jest cieniowanie, dotąd blenduj cień pędzlem, aż będzie wrażenie że czerń wtapia się w skórę. Graficzne kółko da efekt Pandy

Zacznij makijaż od oka, ponieważ czarny pigment mono się osypuje i zabrudza twarz, jest to łatwiejsza droga (potem dopiero sprzątamy okolicę oka i nakładamy podkłady i korektory), a czystość okolicy oka jest przy tym makijażu zawsze priorytetem. Jeżeli masz małe oko nie pracuj czernią na całym oku, zakomponuj do makijażu złoto , srebro lub krem, zrezygnuj również z czarnej kredki w środku oka.

Możesz iść w kierunku stylizacji Nude i do smokey dołącz jasne, cieliste usta i delikatnie podkreśloną kość policzkową; lub wzorować się na stylu Divy i połączyć smoky z intensywnymi ustami oprawionymi czerwienią lub ostrą fuksją (wówczas nie akcentuj już mocno kości policzkowej, bo będziemy wówczas krok od stylizacji na Alexis Carrington).
Nie zapomnij o spójności stylizacyjnej, sięgnij do szafy po coś naprawdę zmysłowego.

Namawiam wszystkie kobiety, aby chociaż raz spróbowały zobaczyć swoje nowe oblicze w makijażu smokey, po tylu latach pracy z Wami wiem jedno: Ten kultowy, mistyczny i sexowny look, zawsze uzależnia i z utęsknieniem czekacie na kolejne spotkanie z czernią.

Już niebawem kolejny wpis o Smokey Eyes, a ja z utęsknieniem czekam na kolejne spotkanie z Wami …..

Marta Iwańska

501 453 703   |   martamakeup@wp.pl

Zobacz podobne inspiracje:

Kochani! W ten czwartkowy poranek z radością zawiadamiamy o nowości na blogu! Zapraszamy do śledzenia wpisów w nowej zakładce Beauty Expert, w której to będą regularnie pojawiać się porady w tematyce wizażu i stylizacji, związane z kreowaniem wizerunku Panny Młodej i stylizacji ślubnej. A prowadzić ją będzie… bardzo zdolna wizażystka i stylistka ślubna – Marta Iwańska! Krotką notkę od Marty przeczytajcie poniżej, a po południu powróćcie do nas na pierwszą dozę rewelacyjnych inspiracji…

 

Beauty Expert Marta Iwanska, Wizaż, Make Up, Makijaż

 

Witam drodzy czytelnicy bloga Pretty Wedding,

Jestem kosmetyczką , wizażystką , kolorystką , stylistką ślubną i trenerem wizażu. By móc z czystym sumieniem wpisać tak wiele słów w rubryce zawód, musiałam przez wiele lat uczyć się i ćwiczyć swój warsztat. Od 15 lat zajmuje się kreowaniem kobiecego wizerunku . Swoją praktykę zawodową miałam szczęście doskonalić w firmie Avon gdzie wiele lat realizowałam wiele ciekawych projektów wizażowo – szkoleniowych.

Fundamenty wiedzy zdobyte wiele lat temu w rocznej szkole wizażu i w studium kosmetycznym, po dziś dzień uzupełniam je branżową literaturą i szkoleniami, które ciągle podnoszą poziom moich umiejętności i przypominają mi, że mój zawód to moja pasja której oddaję się bez pamięci .

Wiedza i doświadczenie pozwala mi na wszechstronne angażowanie się w wyjątkowe projekty. Prezentuje makijaże i udzielam tematycznych porad w popularnym programie Pytanie na śniadanie w TVP 2. Współpracuje z profesjonalnym magazynem branżowym Make up. Pracuję przy sesjach zdjęciowych. Na stałe współpracuje z Międzynarodową Akademią Estetyki Laurel, gdzie prowadzę szkolenia dla wizażystów i współtworzę dział Make up Expert, będący najbardziej prestiżowym blokiem tematycznym zaawansowanych seminariów dla wizażystów z zakresu min. analizy kolorystycznej czy modelarzu twarzy.

Oczywiście zawsze znajduję również czas na spotkania z moimi klientkami indywidualnymi, które korzystają z moich rad i doświadczenia podczas zajęć z indywidualnej nauki makijażu, analizy kolorystycznej, stylizacji ślubnej czy prywatnych sesji zdjęciowych. Wykonuję również makijaże okolicznościowe przy których tworzeniu przyświeca mi jeden cel – by kobieta patrząc w lustro, przestała widzieć swoje (często wyimaginowane) wady, a doceniła wszelkie zalety urody. Bo piękno jest w każdej z nas, tylko nie zawsze potrafimy je dostrzec.

Zapraszam do czytania moich postów, mam nadzieję, że będą dla Was źródłem inspiracji. Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach pod postami.

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Iwańska

501 453 703   |   martamakeup@wp.pl

Zobacz podobne inspiracje:

Dzisiejszego popołudnia mamy dla was kolejną porcję inspiracji fryzur i makijaży. Niskie, gładkie, luźne koczki, neutralny makijaż w odcieniach perłowych, beżach i brązach, czerwone i naturalne usta – to tylko jedne z trendów, które królowały na rozdaniu Złotych Globów 2012. Wszystkie bardzo naturalne, delikatne i klasyczne, będą ślicznie pasowały na każdy ślub w tym sezonie.

Pomysły i Inspiracje na Makijaż i Fryzurę Ślubną

Zooey Deschanel – Rozpływamy się nad jej wspaniałą grzywką i bujnymi rzęsami!

Emma Stone – Jej zielone oczy i włosy o ognistej czerwieni są perfekcyjnie dograne z makijażem “smoky eyes” w odcieniach czerni, szarości i srebra. Makijażystka Rachel Goodwin zasługuje na nagrodę!

Angelina Jolie – Elegancki koczek i mocna czerwona szminka jest klasyczna i zarazem nowoczesna.

Nicole Richie – Z najbardziej nieoczekiwaną fryzurą wieczoru. Architektoniczny kucyk oryginalnie upięty przez Andy LeCompte przemienił boho piękność w prawdziwą gwiazdę Hollywood.

Lea Michele – Makijażystka Melanie Inglessis zwróciła cała uwagę na oczy aktorki, jednak wybór szminki okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo nowoczesny kolor z kolekcji Lancome L’Absolu Rouge w Rich Cashmere.

Julie Bowen – Fale w stylu retro. Miękkie w dotyku, trochę podlakierowane, wygląd świeży ale nie staroświecki.

Piper Perabo – Rewelacyjne włosy – pozakręcane i przypięte wsuwkami, wydają się tak proste na pierwszy rzut oka, a po dokładnym obejrzeniu – tak stylowe i eleganckie.

Kate Beckinsale – Piękny, naturalny makijaż wykonany przez artystkę Molly Stern. Podkreśliła kości policzkowe odrobiną bronzeru i blushu. Złoto i brąz na powieki, do tego błyszczyk z wysokim połyskiem w kolorze naturalnym, dodał dużo stylu glamour.

Zobacz podobne inspiracje:

Dzień dobry! Mamy dla Was trochę inspiracji na rozpoczęcie dnia: przepięknie sfotografowany makijaż i włosy na ślub latem. Wszystkie takie piękne i  romantyczne…

Według najnowszych trendów w makijażu twarz Panny Młodej powinna być muśnięta delikatnym różem lub pudrem brązującym. W ten sposób uzyskamy efekt delikatnego pocałunku słońca.  Jeśli chcemy  podkreślić oczy, bo to w końcu one są zwierciadłem duszy, rysujemy czarna konturówką kreskę nad górną linią rzęs, a w zewnętrznych kącikach kładziemy ciemny odcień brązu np. kolor gorzkiej czekolady. W tym sezonie hitem stały się doczepiane rzęsy, które dodają oku wyraźnego spojrzenia i jest to świetne rozwiązanie dla kobiet których natura nie obdarzyła wachlarzem rzęs. Spośród barw cieni, najmodniejsze są tego lata dwa kolory turkus i brąz, przeplatane złotem. Przy tak podkreślonych oczach usta znikają zaznaczone delikatnym błyszczykiem….

Podsumowując makijaż Panny Młodej powinien byś delikatny, świeży, pełen blasku, aby to ona była tego dnia tą najpiękniejszą…

Najnowsze trendy w makijażu 2011

Makijaż ślubny i fyzury ślubne na lato

Zobacz podobne inspiracje:

Categories

Zaproszenia Ślubne

Reklama

hello! Studio